Skip to content

لوله درز دار (Welded Pipe) چیست و چه تفاوتی با لوله بدون درز دارد؟

اگر شما هم با ساختمان سازی سر و کار داشته باشید احتمالا نیازمند داشتن اطلاعات بروز و جدید در خصوص انواع و اقسام لوله‌ها هستید. در این مقاله می‌خواهیم .به این بپردازیم که لوله درزدار چیست و چه تفاوتی با لوله بدون درز دارد و همچنین بگوییم که لوله درز جوش (Welded Pipe) و لوله درز دار چیست؟ در ضمن اگر کسب اطلاعات در خصوص لوله‌های بدون درز هم برای شما مفید واقع می‌شود، پیش از این در وبلاگ آلور فولاد بررسی کاملی در خصوص لوله مانیسمان یا بدون درز انجام شده است. در ادامه این مقاله هم با انواع لوله درزدار آشنا خواهید شد. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و در صورتی که سوالی برای شما وجود داشت می‌توانید در قسمت دیدگاه همین صفه و یا تماس با مشاورین آلور فولاد آن را به ما منتقل کنید تا در کوتاه‌ترین زمان پاسخ مناسب به شما داده شود.

لوله درز دار (Welded Pipe) چیست؟

لوله‌های فولادی درزدار به انگلیسی (Welded steel pipe)، به لوله‌ه‍ایی گفته می‌شود که فولادی است و با جوشکاری فولاد پس از رول شدن به دست می‌آید. بر خلاف لوله‌های مانیسمان که از شمش فولادی تولید می‌شوند و هیچ گونه جوش در فرایند ساخت آن‌ها وجود ندارد.

لوله‌های درز دار معمولا در ابعاد استاندارد به طول 6 متر هستند. نکته مثبتی که در فرایند تولید این لوله‌ها وجود درد سرعت آن است. به طوری که این محصول اغلب اوقات با سرعت و دقت بالا به تولید می‌رسد و در نتیجه تعداد محصولات تولید شده در واحد زمان بالاتر از سایر لوله‌ها خواهد بود. فرایند تولیدش هم بسیار ساده است ولی با همه‌ی این‌ها استحکام کلی‌اش پایین‌‍‌تر از لوله‌ی فولادی بدون درز است. البته که از لحاظ قیمتی هم به همین شکل است.

ورق‌های استفاده شده در این لوله‌ها، با استفاده از صفحات یا نوارهای فولادی‌اند که به دلیل فرایندهای: جوشکاری، در کوره‌‍‌ها، لوله‌های الکتریکی ــ جوشکاری مقاومتی ــ و لوله‌های قوس‌اتوماتیک به چند گروه‌ تقسیم می‌شوند.

برای جوشکاری کردن ما می‌توانیم به دو صورت عمل کنیم، اول: لوله درزدار مستقیم (straight seam welded pipe)، و دوم: لوله درزدار مارپیچی (spiral welded pipe). به این دلیل که شکل نهایی این لوله‌ها، دایره‌ای و یا به صورت مربع ، مسطح و انواع مختلف دیگر است.

در ادامه مطلب هم به فرایند تولید این محصول بشتر پرداخته می‌شود.

روش تولید لوله سیاه درزدار

تولید این لوله، با رول کردن یک سیم پیچ فولادی بر اساس ضخامت مدنظر شروع می‌گردد؛ و بعد نوار را شبیه عرض مدنظر خود برش می‌دهند. این لوله‌ها با حرکت کردن سیم پیچ از طریق یک سری از غلتک‌ها آهسته آهسته شکل می‌گیرند.

بعد از این مرحله، همه‌ی درزهای لوله در یک محیط شیمیایی، جوش داده می‌شود تا برای نورد آماده شوند و بعد از نورد برای فورج و آهنگری درز جوش داده شده. این کارها که تمام شد در ادامه از فرآیند عملیات حرارتی برای به پایان رساندن آن استفاده می‌کنند، و کار تمام است و لوله سیاه درزدار تولید شده است.

شما می‌تواند در صورت احتیاج می‌توانید لوله‌های درز دار را از روی سینه‌ی کار بر روی زمین بکشید تا بتوانید آن درز‌هایی را که جوش داده‌اید یک‌دست و صاف کنید، این کار آنقدر ادامه می‌یابد تا دیگر نمی‌توان با چشم‌های غیرمسلح ناصافی را دید را هم صاف می‌کند.

خوشبختانه این نوع از لوله به حداقل کشش و آنیل نیاز دارد، پس قیمت تمام‌شده‌ی این لوله‌ی فولادی کشیده‌شده خیلی پایین‌تر از نوع لوله‌ی بدون‌درز ــ لوله‌ی مانیسمان ــ است و همچنین به دلیل سریع آماده شدن هم مزید بر علت می‌شود و قیمت باز هم پایین‌تر می‌آید.

تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز

با توجه به تفاوت‌هایی که در فرایند ساخت این دو لوله وجود دارد کیفیت آن‌ها هم متفاوت خواهد بود و یا بهتر است بگوییم که کارایی آن‌ها در مکان‌های مختلفی است. به همین سبب نمی‌توان یکی را نسبت به دیگری برتری بخشید.

با این حال در انجمن مهندسان مکانیک آمریکا آزمایشی روی لوله فولادی بدون درز با لوله فولادی درزدار انجام دادند، به دلیل مقادیر مساوی مواد و اندازه. به دلیل، عدم داشتن درز جوش، 20٪ بیشتر است. و نیز در لوله‌ی فولادی درزدار کشیده‌شده درزهای قابل مشاهده است که ممکن است برای مهندسان و معماران، باعث نگرانی شود.

یکی از مزایای این لوله درزدار، می‌تواند این باشد که مقاومت به خوردگی را دارا می‌باشد؛ چون دارای پتانسیل کمی برای ناخالصی‌ها است. در لوله‌های فولادی درزدار، احتمال به وجود آمدن عیب‌های مختلف و اختلاف در چکش خوار بودن این محصول و نیز انعطاف بالای این محصول در محل‌های درز هم هست.

تفاوت لوله درز دار و بدون درز در فرایند قالب گیری

در فرآیند قالب گیری به این صورت عمل می‌شود:

  1. اول لوله‌ فولادی درزدار جوش داده و سپس با نوار استیل خیلی باریک، فولاد برش خورده، برای قالب‍گیری سرد می‌رود، تا به یک شکل لوله‌ پیچیده شود. در اول جوشکاری مخصوص و بعد از آن جوش درز لوله را انجام می‌دهند. بعد از این مراحل محل جوش بیرونی را کاملا با پولیش و صیقل می‌کنند تا لوله کاملا یک دست و بدون هیچ برآمدگی آماده برای تحویل به مرحله‌ی بعدی شود.
  2. در این مرحله کشش گرم قالب استوانه‌ای بر روی لوله انجام می‌شود، تا دیگر هیچ درزی وجود نداشته باشد.

تفاوت ظاهری لوله درزدار و بدون درز

همانطور که در مطالب قبلی و حتی در این مقاله هم اشاره شد، برای ساخت لوله مانیسمان از شمش فولاد استفاده می‌شود. استثنایی هم برای تولید وجود ندارد و همه لوله‌های مانسیمان و یا همان بدون درز از همین شمش‌ها ساخته می‌شوند.

سطح این شمش با فرآیند نورد گرم از درست نمی‌شود، بلکه فقط پس از تمام شدن ساخت است که لوله‌ها پولیش می‌شوند و جلا می‌یابند و برق می‌زنند. البته با روند کاهش دیواره لوله، این عیب می‌تواند تا حدی از میان برداشته شود.

اما مواد اولیه‌ای که در ساخت لوله فولادی درزدار به کار می‌ورد، کویل نورد گرم است، کیفیت سطح کویل، سنجش کیفیت سطح لوله است؛ و خیلی راحت می‌توان آن را کنترل کرد. سطح کویل نورد گرم، کیفیت بسیار بالایی دارد. پس می‌توان گفت: کیفیت سطح لوله فولادی درزدار، بسیار بالاتر و بهتر از لوله فولادی بدون درز است و این خود عامل انتخاب در بسیاری از موارد است.

جوشکاری

دو لوله‌ی بدون درز و با درز، در ترکیب شیمیایی تفاوت خاصی دارند. تولید فولادی بدون درز، تنها با مقررات اصلی ASTM انجام می‌گیرد. این لوله، باید با ترکیبات شیمیایی خاص برای جوشکاری تولید شود. برای مثال، سیلیکون، گوگرد، منگنز، اکسیژن و مثلث فریت و دیگر عناصر را با مقدار معینی با هم مخلوط کرد تا در هنگام جوشکاری، انتقال حرارت جوش برایش خیلی آسان‌تر شود، به شکلی که بتواند به تمامی درزها نفوذ کند.

به همین علت، عدم وجود ترکیبات شیمیایی فوق در لوله بدون درز، در فرآیند جوشکاری؛ عوامل مختلف ناپایداری را به وجود می‌آورد که درنتیجه جوشکاری را سخت و غیر قابل نفوذ می‌کند.

 اندازه دانه

همواره اندازه دانه فلز بسته به دمای عملیات حرارتی است و در زمانی با درجه حرارت معین، مقدارها با هم مساوی است. پس اندازه دانه در این دو لوله فولادی می‌توان گفت آنیل شده و یکسان است. اندازه دانه در لوله شکاف‍دار، با کم‌ترین عملیات سرد کردن، کوچک‌تر از فولاد درزدار است و اگر این‌گونه نباشد اندازه دانه در هر دو یکسان می‌شود.

تفاوت لوله درزدار با لوله بدون درز از لحاظ استحکام و مقاومت

استحکام و مقاومت لوله را می‌توان گفت به ترکیب آلیاژ آن بستگی دارد. این‌ها استحکامشان یکی است اگر با ترکیب آلیاژ و عملیات حرارتی یکسانی تولید شده باشند. وقتی تست کششی و آزمایش لرزش سه بعدی، در لوله‌های جوش خورده، به طور اختصاصی و در مکانی به دور از مکانی که جوش یا مناطق گرم شده باشد، یک شکاف اتفاق می‌افتد. این به این دلیل است که جوش‌ ناخالصی‌اش کم است و میزان نیتروژن آن نیز بیشتر است. پس مقاومت جوش در سایر قسمت‌ها خیلی بهتر می‌شود.

مقاومت در برابر خوردگی

مقاومت در برابر خوردگیهم به به آلیاژ مربوط است. این دو لوله با همان ترکیب شیمیایی و عملیات حرارتی،  مقاومت در برابر خوردگی ساخته می‌شوند ASTM با ارائه تست تکمیلی ثابت می‌کند که مقاومت در مقابل خوردگی جوش مساوی یا بهتر از فلز جوش داده شده می‌باشد. برای لوله درزدار ناقص در محیط کلرید اسیدی، عملیات حرارتی پس از جوشکاری دلیل اصلی خوردگی است.

انبساط و خمش

در آزمایش‌هایی که با تإیید ASTM است، آمده که باید در اول 45 درجه و بعد از آن 90 درجه خم شود و باید دانست که در امتداد جوش لوله‌ی درزدار باید صاف شود و دوباره تکرار شود و بعد چرخانده شود به شکلی که که قطر خم، بیشتر از 180 درجه بشود. در زمینه‌ی بزرگنمایی 40 برابر استانداردهای کیفیت جوش اتخاذ شده توسط پارگی یا جدایی بین دانه‌ای، مجاز نیست.

شعاع خم کردن لوله با ترکیب آلیاژ، حداقل شعاع خم با d2 کنترل می‌شوند و شما باید در شرایط خنثی یا حالت فشرده جوشکاری درز را انجام دهید. ضمنا برای کاهش سختی لوله آن را آنیل کنید و از این راه به عملکرد خمش بهتری دست می‌یابید.

تفاوت هزینه و قیمت لوله درزدار و بدون درز

لوله‌ی مانسیمان گرانتر از لوله‌ی درزدار است، یکی از دلایلش مراحل تولید بیشتر و سخت‌تر و زمان‌برتر است، و این یک عامل مهم در تعیین قیمت این دو محصول است. اما با این که لوله بدون درز دارای قیمت تمام شده کمتری است ارزش خرید بالایی دارد. لازم به ذکر است که شما می‌توانید برای دست یابی به قیمت بروز لوله درز دار یا بدون درز با کارشناسان فروش آلور فولاد تماس بگیرید و به راحتی به کالای مورد نیازتان دست پیدا کنید.

کارایی و کاربرد لوله ی بدون درز

استحکام و دوام بالای این محصول باعث شده تا لوله‌ی فولادی بدون درز انتخاب خیلی از مهندسان و معماران باشد. همچنین می‌توان گفت که حدود 20 درصد فشار کار کم‌تر نسبت به لوله‌های بدون درز است.

انواع لوله درز دار کدامند؟

از آن جایی که این لوله‌ها فرایند تولید و ساختاری ساده دارند. فقط از طریق روش جوششان دسته بندی می‌شوند. دسته بندی ارائه شده برای لوله‌های درز دار به شرح زیر است:

  • جوش مقاومت الکتریکی
  • جوش HFI
  • روش EFW

در صورتی که علاقمند هستید اطلاعاتی در مورد هر کدام از این انواع جوش لوله درزدار به شما ارائه کنیم در قسمت دیدگاه به ما اطلاع دهید.

سخن پایانی

لوله‌ی درزدار دارای محاسن و معایبی نسبت به لوله‌ مانسیمان است، البته شما باید اول بدانید که کدام لوله را برای چه باید استفاده کرد و سپس به سراغ آن بروید، شما برای دانستن این موضوعات می‌توانید با جستجوی کامل و دقیق نسبت به این عمل اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که تیم کارشناسی فروش آلور فولاد تا لحظه آخر خرید شما همراهتان خواهد بود.

قیمت لوله مانیسمان بدون درز

قیمت لوله مانیسمان بدون درز

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *