Skip to content

قیمت ورق سیاه st37 فولاد مبارکه اصفهان

373,000 393,000 

قیمت ورق سیاه st37 فولاد مبارکه اصفهان با توجه به ابعاد، ضخامت، انبار و نوع ورق متفاوت است. در حال حاضر قیمت ورق st37 فولاد مبارکه اصفهان بین 373,000 393,000  می باشد. در بخش زیر لیست قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان را می توانید مشاهده نمایید.

ضخامت قیمت
ورق 3 میل 373,000 
ورق 4 میل 373,000 
ورق 5 میل 373,000 
ورق 6 میل 373,000 
ورق 8 میل 373,000 
ورق 10 میل 393,000 
ورق 12 میل 375,000 
ورق 15 میل 375,000 
برند:

توجه:

 • قیمت ورق برشی (برش خورده از رول ورق) بین 3,000 تا  10,000 ریال از قیمت های فوق بالاتر است.
 • قیمت ورق فابریک ( برش خورده توسط کارخانه ) بین 5,000 تا 15,000 ریال از قیمت های فوق بالاتر است.
 • قیمت ورق سیاه st37 فولاد مبارکه در انبار شادآباد و شورآباد تهران بین 10,000 الی 20,000 ریال از قیمت های فوق بالاتر می باشد.

برای دریافت جدیدترین قیمت ورق فولاد مبارکه اصفهان با تلفن 88668214-021 تماس بگیرید.

ورق سیاه st37 فولاد مبارکه یکی از انواع ورق های فولادی پر استفاده در ساختمان سازی و صنعت است. انواع ورق st37 مبارکه اصفهان از استحکام و مقاومت کششی بالا و همچنین انعطاف پذیری خوبی برخوردارند. همین ویژگی در کنار تنوع در مشخصات فنی به ویژه ضخامت و وزن ورق، سبب کاربرد بالای ورق st37 فولاد مبارکه شده است.

در این مطلب قصد داریم به بررسی ویژگی ها و کاربرد ورق st37 فولاد مبارکه بپردازیم. در ادامه روش های عرضه این ورق به صورت فابریک و رول ورق را مورد بررسی قرار می دهیم. در پایان نیز نگاهی به فاکتورهای مؤثر بر قیمت و روش خرید ورق st37 می اندازیم.

توضیحات

ورق سیاه st37 فولاد مبارکه چیست؟

ورق فولادی در استانداردها و آلیاژهای مختلفی تولید می شوند که ورق سیاه st37 یکی از رایج ترین آن هاست. ورق st37 در دسته ورق های کم کربن با مقاومت حدود 370 مگاپاسکال که از فولاد نرم ساخته شده اند. ورق سیاه st37 فولاد مبارکه نیز در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان ساخته شده و از پرفروش ترین و با کیفیت ترین ورق های بازار آهن است.

فولاد مبارکه اصفهان

ویژگی ورق st37 فولاد مبارکه اصفهان

 • مقاومت و استحکام کششی مناسب برای اغلب کارهای ساختمانی و صنعتی رایج
 • انعطاف پذیری خوب ورق و قابلیت جوشکاری مناسب
 • تنوع بالا در مشخصات فنی ورق st37 فولاد مبارکه برای کارهای سبک و سنگین
 • رعایت استانداردهای معتبر و بین المللی در تولید ورق
 • عرضه ورق به صورت رول، برش خورده و فابریک
 • داشتن گواهینامه های استاندارد کیفیت، ایمنی و محیط زیست
 • قیمت مناسب و امکان خرید ورق st37 فولاد مبارکه از شرکت های تجاری در تناژ کم

کاربرد ورق st37  فولاد مبارکه

از مهمترین موارد استفاده از ورق st37 ساخت برند  فولاد مبارکه اصفهان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت استفاده در ساختمان سازی و در و پنجره
 • ساخت انواع پروفیل فولادی نظیر ناودانی، نبشی و تیرآهن
 • مناسب برای ساخت لوازم خانگی نظیر یخچال، لباس شویی و…
 • دارای کاربرد در ساخت مخازن تحت فشار و تانکر
 • استفاده از ورق st37 فولاد مبارکه در خودروسازی
 • امکان استفاده در ساخت آبگرمکن و پکیج
 • مناسب برای تجهیزات و برخی ادوات کشاورزی

برندهای سازنده ورق st37

ورق st37 یا ورق ساختمانی به دلیل مشخصات فنی خوب و قیمت مناسب، از پرکاربردترین ورق فولادی است. همین امر باعث شده تا این نوع ورق ها در شرکت های مختلف ایرانی و خارجی تولید شود. شرکت های فولاد مبارکه اصفهان، اکسین خوزستان و کاویان اهواز از برندهای خوب و باکیفیت ایرانی هستند. ورق وارداتی چینی و اروپایی نیز از کیفیت، قیمت و تنوع خوبی در ابعاد و اندازه برخوردارند.

تفاوت ورق سياه st37 فولاد مبارکه با ورق اکسين و کاويان

ورق فولاد مبارکه دامنه وسیع تری از لحاظ ابعاد و اندازه نسبت به برندهای دیگر دارد. فولاد مبارکه از برند های شناخته شده در ایران و کشورهای منطقه است. از این رو سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص می دهد. از طرفی دیگر کاویان اهواز و  اکسین خوزستان نیز سهم خوبی از بازار مرکزی و جنوب کشور را دارند.

 • ورق st37 فولاد مبارکه به صورت فابریک و رول عرضه می شود. اما ورق st37 اکسین و کاویان به صورت شیت فابریک به فروش می رسد.
 • ورق مبارکه در ضخامت های کمتر از 15 میلیمتر کیفیت بالاتری دارد و ورق سیاه اکسین و کاویان در ورق ضخیم بالای 15 میل کیفیت بهتری دارند.

رول ورق آهن سیاه فولاد مبارکه

ورق فابریک فولاد مبارکه

ورق فولاد مبارکه اصفهان هم به صورت فابریک و هم به صورت رول به بازار عرضه می شود. در ورق فابریک،  کارخانه سازنده ضخامت و ابعاد ورق را مشخص کرده و طبق همان تولید و بسته بندی می کند. ورق st37 فولاد مبارکه به صورت فابریک دقت و کیفیت بسیار بالایی دارد. از طرفی دیگر قیمت ورق های فابریک به دلیل همین کیفیت و ساختار یکپارچه قدری بالاتر از نمونه های دیگر است.

رول ورق فولاد مبارکه

رول ورق از دیگر روش های عرضه ورق st37 به بازار است. رول کردن ورق ها امکان جابجایی و حمل را آسان کرده است. در این روش ورق ها در عرض و ضخامت مشخص و طول نامشخص رول می شوند. ورق های رول یا کویل تقاضای بیشتری در بازار دارند. چراکه امکان جابجایی و برش ساده تر و قیمت مناسب تری دارند.

ورق برش خورده فولاد مبارکه اصفهان

ورق برشی فولاد مبارکه که از رول ورق تهیه میشود در ابعاد به عرض 1500، 1250 و 1000 میلی متر به طول از ضخامت 2.5 الی 15 میلی متر عرضه می شود. از انواع ورق برشی به‌دلیل استحکام و مقاومت مناسب، در صنایع مختلف استفاده شده و همچنین این نوع ورق فولادی را می‌توان براساس نیاز مشتری در اندازه‌های دلخواه برش داد.

به منظور برش، رول ورق‌ از دستگاه برش استفاده می‌شود که این دستگاه‌ها به‌ سه شکل دستی، هیدرولیک و ماشینی وجود دارند. همچنین این نکته قابل توجه است که انتخاب کردن دستگاه برش مناسب نیازمند دقت به ضخامت ورق مورد نظر است چرا که قیچی‌های دستی برای برش دادن ورق‌های با ضخامت کمتر و دستگاه‌های اتوماتیک را برای برش ورق‌ ضخیم استفاده می‌کنند

ورق فابریک فولاد مبارکه اصفهان

تفاوت ورق سیاه برش خورده، فابریک و رول ورق در چیست؟

همان طور که اشاره شد، ورق st37 فولاد مبارکه هم به صورت و هم رول ورق به بازار عرضه می شود. هر یک از این روش های عرضه، مزایا و محدودیت های خاص خود را دارد. شما بسته به شرایط استفاده و اهمیت پروژه می توانید نمونه دلخواه خود را انتخاب و خریداری نمایید. از مهمترین تفاوت ورق سیاه برش خورده، فابریک و رول ورق عبارتند از:

 • ورق فابریک صفر تا صد در کارخانه و به صورت دقیق برش می‌خورند و طول، عرض و ضخامت مشخصی دارند. اما ورق برشی طول مشخصی ندارند و حساسیت کمتری در برش دارند.
 • دقت ساخت و ابعاد در ورق فابریک فولاد مبارکه بیشتر از ورق برشی است. همچنین ورق st37 فابریک سطح یکنواخت تری نسبت به ورق برشی دارد.
 • ورق فابریک معمولاً سفارشی هستند. معمولاً ورق های ضخیم تری بوده و برای کارهای خاص کاربرد بیشتری دارند. رول ورق و ورق برشی فولاد مبارکه برای کارهای رایج و ضخامت کمتر از 15 میلیمتر انتخاب بهتری است.
 • قیمت ورق فابریک به دلیل کیفیت، دقت بالا و سطح بهتر بالاتر از قیمت رول ورق st37 است.

استاندارد ورق st37

استاندارد اروپایی ورق سیاه st37 ، DIN 17100 است که این استاندارد انواع فولاد مورد استفاده در ساخت‌وساز را با سرواژه‌های st ‌دسته‌بندی می‌کند. این مخفف کوتاه شده کلمه stahl بوده که آلمانی کلمه فولاد است و هم مخفف عبارت structured steel است. یکی دیگر از معروف‌ترین استانداردهای تولید ورق st37 در کشورهای مختلف EN S 235J R بوده و از دیگر استاندارهای این ورق می‌توان به JIS SS400 و ASTM A283 C و UNI FE 360 B اشاره کرد.
اعداد همراه با استانداردهای عنوان شده مربوط به استحکام کششی انواع ورق فولادی هستند که ورق st37 حداقل استحکام کششی آن 37 کیلوگرم بر میلی‌متر مربع است. حاصل ضرب این عدد در 9.81 مقدار استحکام کششی را برای این نوع ورق عددی حدود 363 مگاپاسکال محاسبه می‌کند.

ترکیبات شیمیایی و آلیاژ ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان

در تصویر زیر آلیاژ ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان را می توانید مشاهده نمایید. توجه داشته باشید هر ورق فولادی با توجه به آلیاژ آن دارای خواص مکانیکی و شیمیایی متفاوتی است برای مثال برای مشاهده تفاوت ورق فولاد ST37 و ST52 که دارای آلیاژ متفاوتی است می توانید >>اینجا کلیک کنید<<

متریال و آلیاژ ورق سیاه st37

آنالیز مکانیکی ورق st37 فولاد مبارکه اصفهان

در زیر آنالیز ورق سیاه st37 فولاد مبارکه اصفهان را مشاهده می نمایید که yield stress همان تنش تسلیمی می باشد و tensile stress همان تنش کششی ورق می باشد.

آنالیز ورق سیاه st37

معادل ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان

در صورتی که در پروژه ای از ورقی با استاندارد متفاوت استفاده شده باشد می توان از معادل آن ورق در استاندارد های دیگر استفاده کرد برای مثال می توان به جای ورق Q255A که استاندارد کشور چین می باشد از ورق ST37 استفاده کرد.

معادل ورق سیاه st37

 

روش محاسبه وزن ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان

محاسبه وزن انواع ورق فولادی یکی از راحت ترین محاسبات در میان وزن سایر محصولات فولادی می باشد. از طرف دیگر محاسبه وزن ورق می تواند به اطلاع دقیق از قیمت ورق سیاه کمک کند. در واقع با اطلاع از مساحت و چگالی این محصول می توان حدود وزن آن را به راحتی محاسبه نمود.

وزن ورق سیاه (کیلوگرم) = طول ورق (متر) * عرض ورق (متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * چگالی فولاد

توجه داشته باشید چگالی فولاد براساس ترکیبات آلیاژی موجود در آن متفاوت است، اما معمولاً بین 7750 تا 8050 kg/m3 یا 7/75 تا 8.05 g/cm3 است. برای مثال چگالی ورق ST37 فولاد مبارکه اصفهان معادل 7.85 g/cm3 می باشد.

قیمت ورق st37 فولاد مبارکه

اگر نگاهی به نمودار قیمت ورق های فولادی از جمله ورق st37 بیندازید، نوسان قیمتی زیادی مشاهده خواهید کرد. علت آن وجود عوامل مؤثر بر قیمت فروش ورق st37 است. نحوه تولید و فروش فابریک یا رول، مشخصات فنی نظیر ضخامت و وزن ورق از جمله آن هاست.

از دیگر فاکتورهایی که می تواند هزینه خرید ورق st37 فولاد مبارکه را دستخوش تغییر کند، هزینه بارگیری و حمل می باشد. در کنار این موارد، تغییرات قیمت جهانی فلزات، نرخ ارز و دلار و مرکز خرید نیز بر قیمت ورق اس تی 37 مؤثر است.

خرید ورق st37 با تضمین کیفیت و قمیت

داشتن اطلاعات کافی درباره قیمت روز ورق سیاه st37 فولاد مبارکه با کسب مشاوره از افراد متخصص حاصل می شود. ضمن آنکه برای انتخاب محصول مناسب صنعت و کسب و کار، مشاوره خرید ورق st37 فولاد مبارکه بهترین راهکار است.

برای خرید ورق st37 فولاد مبارکه روش های مختلفی وجود دارد. خرید از شرکت های تجاری بازرگانی معتبر یکی از بهترین روش هاست. چراکه این شرکت ها به واسطه همکاری با برندهای معتبر و کاهش واسطه محصولات باکیفیت و قیمت مناسب ارائه می دهد. همچنین محدودیتی در زمان مراجعه و یا حجم سفارش کم یا زیاد ندارند. همچنین امکان اطلاع از قیمت روز ورق و ارسال به سراسر کشور نیز وجود دارد.
پس از دریافت قیمت ورق st37 فولاد مبارکه باتوجه به برند مدنظر، ضخامت و ابعاد مورد نیاز خود، می‌توانید مراحل تسویه حساب را انجام دهید. پس از انجام این مرحله کارشناسان درخواست ارسال بار را برای شما ثبت می کنند. سپس سفارش شما در سریع‌ترین زمان ممکن و در محل موردنظر، تحویل داده خواهد شد. درنهایت فاکتور رسمی نیز برای خرید ورق آهن سیاه st37 فولاد مبارکه صادر شده و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پس اگر به دنبال خرید ورق st37 فولاد مبارکه با قیمت مناسب ، اطلاع از آخرین قیمت یا دریافت مشاوره فنی رایگان خرید هستید، همین حالا با با تلفن 02188668214 تماس بگیرید.

 

قیمت ورق سیاه st37 فولاد مبارکه اصفهان

 

0/5 (0 دیدگاه)

Additional information

ضخامت

ورق 2 میل, ورق 2.5 میل, ورق 3 میل, ورق 4 میل, ورق 5 میل, ورق 6 میل, ورق 8 میل, ورق 10 میل, ورق 12 میل, ورق 15 میل

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “قیمت ورق سیاه st37 فولاد مبارکه اصفهان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *